Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

Komentar by Admin on Thu 08 Apr 2010, 00:02

Niti vodstvo od 3:0 večeras nije bilo dovoljno Manchester Unitedu jer su Bavarci prvo preko Ivice Olića smanjili, a potom golom Arjena Robbena došli do smanjenja na 3:2 i polufinala Lige prvaka.

Ako su Vragovi ranim golom prvi meč otvorili odlično, onda su večerašnji revanš otvorili savršeno. Naime, već nakon sedme minute je ekipa sa Old Trafforda vodila sa 2:0, a prije golova je svakako najznačajnija bila činjenica da je Wayne Rooney krajnje neočekivano startao od prve minute meča.

Upravo je Rooney u trećoj minuti dodao loptu za Darrona Gibsona koji je sjajno sa 20 metara smjestio u mrežu Hans-Jorg Butta. Gol Bayerna se po drugi put zatresao već u sedmoj minuti kada je na odličan ubačaj Antonija Valencije prelijepo reagovao Nani i petom sa pet metara smjestio loptu u sami donji desni ugao gola Butta.

Dva gola u samo sedam minuta su uticala na nešto mirniji nastavak prvog poluvremena u kojem su naredne prilike stvorili Carrick, Rooney i Nani koji su šutirali preko gola, da bi iz sjajne prilike u 34. minuti pored gola gostiju šutirao Rafael koji je odlično istrčao kontru, no ipak je loše završio.

Svoju prvu izglednu priliku je Bayern propustio u 39. minuti kada je Edwin van der Sar na vrijeme blokirao Ivicu Olića, a samo dvije minute kasnije je na semaforu stajalo 3:0 za United. Još jednom je loptu dobro sa desne strane ubacio Valencija, nju u sredini šesnaesterca propustio Rooney, a sa lijeve strane Nani zapucao pod samu prečku.

Nakon drugog gola Nanija se činilo da Vragovi imaju apsolutno sve u svojim rukama, ali 43. minuta je vrlo brzo sve to promijenila. Nakon dodavanja odlično je u petercu reagovao Olić koji je gotovo iz mrtvog ugla smjestio loptu u suprotni ugao, te je sada Bayernu za prolaz trebao samo jedan gol.

Prvo poluvrijeme je dobrom prilikom u sudijskoj nadoknadi zatvorio Robben čiji je udarac odbranio Van Der Sar, da bi nastavak meča donio velike probleme za domaće. Naime, zbog prekršaja nad Riberyom je već u 50. minuti Rafael zaradio drugi žuti karton i iako se može reći da je prestrogo isključen, domaći su ostali sa igračem manje.

Isključenje Rafaela je bila idealna prilika da Bavarci krenu naprijed te su preuzeli potpunu inicijativu, ali osim voleja Riberya u otvaranju drugog poluvremena nisu uradili puno toga. Na drugoj strani, najbolju priliku za United je u 63. stvorio Nani no njegov udarac je jednom rukom uspio zaustaviti Butt.

I onda u najboljem mogućem trenutku, 74. minuti – fantastičan volej Robbena koji je odlučio ovaj meč. Korner je izveden sa lijeve strane, lopta na ivici šesnaesterca došla do Arjena Robbena koji jednostavno nije mogao bolje šutirati savršen volej lijevom nogom koji je završio u desnom uglu gola Uniteda. I to je bilo to, Bavarci su otišli dalje.

Lyonu prvo polufinale u klupskoj historiji

Nogometaši Bordeauxa svladali su Lyon 1-0 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. Ipak, među posljednja četiri, i to prvi puta u historiji kluba, će "lavovi".

Četvrtfinale Lige prvaka su Lyonovi nogometaši igrali 2004., 2005. i 2006. godine, a u sljedeće tri godine opraštali su se u osmini finala. Ukupno im je ovo jedanaesta sezona u Ligi prvaka, a kako je pokazala srijeda i najuspješnija ikada.

"Bitka za Francusku", kako su mediji prozvali ovaj četvrtfinalni ogled, odlučena je prvim činom. Na Gerlandu je, u ofenzivnoj utakmici, bilo 3-1 za domaćina, a ta je prednost, pokazalo se, bila dovoljna i za mnogo "mršaviji" uzvrat na stadionu Chaban Delmas.

S različitim su nizovima ove momčadi krenule u susret. Bordeaux ga je dočekao s tri vezana poraza, a Lyon s tri uzastopne pobjede. Malo je to značilo u ogledu dviju ponajboljih francuskih klubova, a sve najvažnije kroz ovih 90 minuta dogodilo se na izmaku prvoga poluvremena.

Svojim je petim pogotkom u Ligi prvaka ove sezone prednost domaćinu donio Marouane Chamakh. Iskoristio je pritom marokanski reprezentativni napadač u 45. minuti ubacivanje lopte s lijeve strane koja je odbijajući se došla do njega. Precizan je bio s vrha peterca, a gol je postigao uklizavanjem.

Usprkos velikom broju udaraca prema suparničkom golu i dominaciji domaćina rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, što znači da Lyon i dalje sanja u Ligi prvaka, te da će finale takmičenja tražiti u susretu protiv minhenskoga Bayerna koji je izbacio Manchester United.

Statistika će reći da je Bordeaux bio mnogo bolja momčad ovog ogleda (Lyon bez udarca u okvir, samo 39 posto lopte u posjedu), no i da su svoje šanse prokockali u prvoj utakmici.

Bosansko-hercegovački reprezentativac Lyona, Miralem Pjanić u igru je ušao u 66. minuti susreta.